KONST / Litografier / Färglitografi 14424076
nr 1442 4076
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Stockholmsmotiv, "Gamla Stan från Skeppsholmen". Signerad, numrerad 149/200. Färglitografi, bildmått: 41x52cm, yttermått inklusive ram: 57x66cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 17 januari 2022
kl 19:43:46
12/1 18:46:32
100 kr
14/1 15:56:35
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson